Biz Kimiz?

Mutfak Penceremizin Dünyaya Gelişi:

Yıllar önce, web tasarımı işine yeni başladığım zamanlarda anneme bir yemek tarifi sitesi hazırlama konusunda söz vermiştim. Ne var ki yıllar içinde bu sözümü tutmak kısmet olmadı ve weblog’lar aldı yürüdü. Annem yıllar içinde her fırsatta “hani bana bir yemek sitesi yapacaktın? nooldu?” diye sitem eder ve sözümü arada hatırlatırdı. İşin esası annemin bu kadar azimli oalcağı aklıma gelmemişti. Tüm tarifleri benim girmek zorunda kalacağım, html kodlarla uğraşacağım korkusuyla zaman aktı gitti… İçerik yönetim sistemlerinin bu kadar geliştiği ve herkes tarafından erişilebilir olduğu bu günler gelince, sözümü daha fazla ertelememin ayıp olacağını düşündüm ve bu site dünyaya geldi. 🙂 İyi ki de gelmiş, bu yemek blogu annemin hayatında yeni bir pencere açtı. Önceleri sadece kelime oyunu oynamak için bilgisayarı açardı. Şimdi yemek bloglarını takip ediyor, araştırma yapıyor, yemek etkinliklerine katılıyor. Biraz Photoshop bile kullanıyor! (en azından kendi resimlerini kesip, aydınlatacak kadar) Diyebilirim ki bu yeni hayat ona yaşama sevinci veriyor. Bu arada duygularını yansıttığı yazılarıyla ben de annemi yeniden tanımaya başladım diyebilirim. Herkese bir blog tutmasını öneririm. Ben de bu blogun yayıncısı, destekçisi olarak sahne arkasında çalışmaktayım…

Mutfak Penceresinde Yazanlar Kimdir Derseniz:

Mutfak penceresi mutfağı ve yemek yapmayı seven bir anne ve kızının mekanıdır. Blogun asıl sahibi anne Fatma Tekin olup, kızı Mügen Semerci’ye de arada bir sitesinde yer verir. 🙂 Fatma yılların ev hanımlığı ve tecrübelerini, Mügen ise araştırarak öğrendiklerini paylaşır mutfak penceresinde. Fatma blog yazana kadar çok okumaz, yazmazken şimdi sürekli okur, araştırır, yazar hale gelmiş; okuyup yazdığını sanan kızını geride bırakmıştır.

Nasıl Ulaşırım Bu İkiliye Derseniz:

info@mutfakpenceresi.com adresinden bize ulaşabilirsiniz. Yine bekleriz!

“Biz Kimiz?” üzerine 2 yorum

  1. Kavanoz sıkma aletini istanbulda nereden alabilirim,internet kanalı ile satış mümkünmü

  2. Mehmet Bey kavanozu sıkma aletini esse,karaca gibi mutfak eşyası satan yerlerde var.İstambulda kapalı çarşıda mutfak eşyaları satan dükkanlardan bulabilirsiniz.
    internetten kavanoz kapağı sıkacağı diye aratırsanız belki ulaşabilirsiniz.Yada esse’nin internet sayfasına ulaşabilirseniz oradan sipariş etmeniz mümkün olur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anne Kız Mutfak Maceraları…