Şifonyer Örtüsü Modeli

Merhabalar gününüz aydın olsun.Sevdiklerinizle beraber sağlıklı, mutlu güzel bir hafta diliyorum.

Çok şık şifonyer örtüsü ben çok begendim,umarım sizlerde beğenirsiniz.Örneği kızım facebook sayfasından: My favorites  buradan aldı,sayfaya ulaşmak için tıklayınız çok güzel modeller var inceleyip fikir almanızı öneririm.

Ben gül deseni modeli örneklerini çok seviyorum,kendimde bir çok modeli harmanlayarak  dizayn edip örmüştüm bir zamanlar,bu modelde ilgimi çekti gül desenli oluşundan dolayı.

Bu örneği burada şifonyer örtüsü olarak kullanılmış sizler hayal güzünüzü kullanarak masa örtüsüne,sehpaya uyarlayabilirsiniz.Örtünün göbeğine modeli örüp kumaşla birleştirip masanın tamamını örebilirsiniz. Uçlarınada kenarındaki bir sıra giden gül motifini( yukardaki resimdeki, küçük kare içinde belirtilen motifi )oya gibi örüp çok nefis bir kombinasyon yapabilirsiniz.Gözümün önüne getirdimde  masanın bitmiş halini harika olur derim.

Örneğin şemasını kopyalayamadım tıklayarak facebook saysasından çıktısını alabilirsiniz.Buraya kaydettim mavi yazıyı tıklayınız.

Malzeme Listesi:

  • 60 no lu dantel ipliği
  • 19 no tığ

Örneği ucundan başlayıp artırarak bütün olarakda örebilirsiniz.Ucundan başlamak zor gelirse ortadan başlayıp artırıp eksiltip uca gelebilirsiniz.Tekrar ortaya dönüp öbür ucu tamamlayabilirsiniz.Şimdiden kolay gelsin keyifli örmeler.

Bu yazılarıda okumak isterseniz tıklayınız.

El emeği göz nuru

Mutfak takımı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir