Hafta Sonu Kahvaltısı

Pazar Kahvaltısı Merhabalar havanın güzel olmasını fırsat bilerek damadım kızım kahvaltıyı dışarda yapmamızı önerdi.Böyle güzel bir havada evde durmayalım bir yerlere gidelim diyerek internetten araştırdığı Florya da deniz kenerında Görkem Kilis Sofrası kahvaltı lokantasına gittik.İyik de önermişler gözümüz gönlümüz açıldı.Kahvaltımızı yaptıktan sonra lokantanın hemen yanında sahile yakın parkta kır yürüyüşü yaptık.Torurunumun papatyaların kır çiçeklerinin içinde koşması kelebeklerin peşinden koşup çığlıklar atması herşeye değerdi.Belki sizlerde havanın güzel olduğu bir zamanda gitmek isterseniz diye siteye yazdım biz çok memnun kaldık helede kahvaltının ortasında meşhur kilis katmeri getirdiler oranın özel menüsüymüş çok lezzetliydi gitmek isterseniz tavsiye ederim.Ben cevizli biber soslu taze yeşil zeytinin tadına bayıldım.Eğer ağaçtan toplanmış zeytin getirtirsem hazırlayıp siteye yazacağım sizlerle paylaşacağım. Patatesli nagıta da diyecek yoktu.Bizim bildiğimiz çılbır tadında yoğurtlu yine o yöreye ait değişik pişirilmiş yumurtayı da çok beğendim.

Kahvaltı sofrasından görüntüler: Kilis katmeri

Pazar Kahvaltısı

Parktaki Çiçekler

Pazar Kahvaltısı

Kır çiçeği ve parktaki nergis çiçeği

Pazar Kahvaltısı

Pazar Kahvaltısı

Kır çiçeğiyle parktaki çiçekler bu çiçeğin adını bilmiyorum

Pazar Kahvaltısı

Papatyalar yer ve gökle o kadar uyum sağlamış ki sanki yeşil çarşafın üzerinde pamuk tarlasını andırıyor.

Pazar Kahvaltısı

Sahilden görünüş mis gibi yosun kokusu çiçekler denizin ihtişamı insanda yaşama sevinci uyandırıyor Mevlaya ne kadar hamdetsek azdır bize bu güzellikleri sunduğu için.

“Hafta Sonu Kahvaltısı” üzerine 3 yorum

  1. Merhaba nursel, kilis katmerinin tarifini bilmiyorum, kilis lokantasında yemiştik, ama en kısa zamanda öğrenip sizlerle paylaşacağım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir